>>  Boyler Kazanları
           
                   
           

Boyler, en sert kış aylarında ve suyu kireçli olan bölgelerde dahi kullanılabilmesi için kapalı devre olarak tasarlanmıştır. Her iklimde ve bölgede rahatlıkla kullanılabilir.

 

Boyler şebeke basıncına bağlanabildiğinden, boylerden basınçlı sıcak su alınabilir. İsteğe bağlı olarak boylere termostatlı rezistans takılarak güneşin olmadığı soğuk kış aylarında dahi sıcak su elde edilebilir.

 

Boylerimiz 250 C sıcaklığa dayanıklı camyünü ile ısı kaçaklarına karşı ısı köprüsüz olarak yalıtılmıştır.

 

Boyler şehir şebekesine bağlanabildiğinden ikinci bir depoya gereksinim kalmaz. Böylelikle daha estetik bir görüntü sağlanır ve kullanıcı, şebeke basıncında sıcak su kullanmanın konforunu yaşar.

Boyler kapalı devre olduğu için korozyona karşı kendini ve aynı zamanda kolektörleri de korur. Kapalı devre boyler kışın kolektörlerde olabilecek patlamaları önler, kireçlenmeyi ortadan kaldırır, kireçlenme olmayacağından yıllar sonra bile kollektör aynı verimde çalışacaktır. Çinko kaplama ve katodik koruma sayesinde boylerin ömrü kat kat arttırılmıştır.

Boylerin ısı değiştirici etkenliği yüksek tutularak güneşten alınan ısı kullanma suyuna etkin olarak iletilir. Boylerin verimini arttırmak, boyleri korumaya almak ve kullanıcıya yüksek düzeyde konfor sağlayabilmek amacıyla boylere termostatlı rezistans, genleşme kabı ve emniyet ventili takılır.

 
Kapasite Boyler Malzemesi Kalorifer Isıtması Yalıtım
60 Lt 2 mm Galvanizli Sac Cidarlı Cam Yünü/Poliüretan
100 Lt 2,5 mm Galvanizli Sac Serpantin Cam Yünü/Poliüretan
150 Lt 2,5 mm Galvanizli Sac Serpantin Cam Yünü/Poliüretan
200 Lt 3 mm Galvanizli Sac Serpantin Cam Yünü/Poliüretan